Dlaczego warto mieć listę prezentów?

Mam na myśli listę prezentów, które to my chcielibyśmy dostać, a nie takich którymi chcemy obdarować najbliższych (chociaż taka lista bywa równie przydatna o czym pisałam >tutaj<). Wiem, że ta opcja spotyka się z oporami, że nie wypada, że to "wychciewanie" i inne takie. I tu tkwi sedno sprawy - nie każę Wam narzucać się innym mówiąc "kup mi coś z tego", ale przyznajcie się sami przed sobą - ile razy w roku słyszycie pytanie "a co chciałbyś/chciałabyś dostać"? Wtedy elegancko odpowiadacie, że możecie podesłać (wydrukować) listę rzeczy które będą dla Was doskonałym upominkiem. 

Oczywiście należy zadbać żeby pozycje na liście miały odpowiedni rozstrzał cenowy i żeby przynajmniej część z nich była łatwo dostępna. Jak mocno wyszczególniać? Odpowiednio do sytuacji, są rzeczy które wymieniam bardzo konkretnie np. tytuły książek inne podaje bardzo ogólnie np. zielone herbaty. Swoją listę utworzyłam na wirtualnym dysku google dzięki czemu mogę z łatwością wykreślać z niej rzeczy które już mam i przede wszystkim dopisywać nowe :) 

Efekty? Od czasu zrobienia listy dostałam mnóstwo rzeczy, których sama pewnie bym sobie nie kupiła (np. cotton ball lights do których wzdychałam naprawdę długo i równie piękna grafika żuka). Wyprzedzając pytania - lista prezentów nie zabiła kreatywności osób robiących prezenty, bo nadal dostaję bardzo trafione prezenty-niespodzianki. Tyle, że nie każdy czuje się na siłach żeby celować "spodoba się czy nie". Taką listą  ułatwicie (i umilicie) życie nie tylko sobie, ale i innych, którzy nie będą musieli zadręczać się myślami czy prezent dla Was faktycznie był trafiony czy może tylko tak udajecie.

Moją listę możecie podglądnąć >tutaj<
Jeżeli macie swoje to podzielcie się w komentarzach, chętnie na nie zajrzę :)

7 komentarzy:

 1. ja na swoim blogu stworzyłam zakładke pt"Must have" i tam dodaje to co chce miec. Lista dopiero sie rozwija...

  OdpowiedzUsuń
 2. To faktycznie bardzo dobry sposób na pozyskanie potrzebnych rzeczy. Ja takiej listy nie mam spisanej, a warto byłoby ją stworzyć. Zainspirowałaś mnie :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Jasne, że tworzę taką listę prezentów :) W zasadzie od niedawna, ale jest! I są to nie tylko prezenty dla mnie, ale także dla mojej córki, która przyjdzie na świat lada dzień :)

  http://rozito-mummy.blogspot.com/2014/01/mani-mi-sie.html

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...