Kto to taki?


Dosyć szybko wpadłam na pomysł co ma zostać przedstawione na zdjęciu do pierwszego tematu wyzwania fotograficznego u Uli (temat brzmi: "słowo, które ciebie przedstawia"). Właściwie wena sama do mnie przyleciała. Od miesiąca u mnie w mieszkaniu zimuje stado biedronek (skąd się wzięły to chyba temat na osobny post). A skoro już są (i nawet czasami podjadają okruchy chleba, to czemu ich nie wykorzystać. Kilka z nich jest czarnych w czerwone kropki, a więc są że tak to ujmę moje "blogowe imienniczki". 

A że jak już wiecie kocham zdjęcia makro, to jak postanowiłam tak zrobiłam. Jak to w życiu bywa, czasami efekty pracy z aparatem przekraczają nasze oczekiwania....nie myślcie, że próbowałam uchwycić biedronkę w locie....skądże znowu....to ona sama spróbowała tak zapozować. Zdjęcie jest nieostre, ale bardzo mnie rozbawiło...zwłaszcza, że od razu nasunęło mi się skojarzenie z moim zdjęciem z wakacji nad morzem.

Dla porządku publikuję też zdjęcia "te właściwe", które przy tym pierwszym wydają mi się aż nazbyt ułożone, ale przedstawiają to co miały przedstawiać. W blogowym pseudonimie tkwi pewien sekret, a raczej kilka - dzisiaj zdradzę jeden z nich....wiecie dlaczego moja biedronka jest czarna w czerwone kropki, a nie odwrotnie? Kto mnie zna osobiście ten zapewne się domyśla....po prostu zazwyczaj ubieram się na czarno, a czerwony to mój ulubiony dodatek kolorystyczny :)

Czy dla Was też nieostre zdjęcia mają w sobie coś pociągającego?


22 komentarze:

 1. taka ruchliwa interpretacja ;-)
  świetnie obie wyglądacie i pasujecie jak ulał do siebie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, ruchliwa - taka co to długo nie potrafi w miejscu usiedzieć też mnie dobrze interpretuje ;) Dzięki za odwiedziny!

   Usuń
 2. Jeszcze nigdy nie widziałam takich biedronek, a u Ciebie całe stado!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W stadku przeważają czerwone w czarne kropki, ale takich jak na zdjęciach też jest kilka :)

   Usuń
 3. Jeszcze kilka tygodni temu walczyłam ze stadkiem gryzących biedronek. za wszelką cenę chciały się dostać do domu :) a te Twoje gryzą?
  Bardzo lubię zdjęcia makro i te nieostre też mają swój urok.
  Fajne zdjęcia. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno to ta "gryząca" odmiana, czyli biedronki azjatyckie, ale jeszcze żadna nas nie ugryzła....a mieszkają z nami już z miesiąc (a nawet bierzemy je na ręce). Dzięki za odwiedziny :)

   Usuń
 4. Świetne zdjęcia:) a pierwsze nie chce się ujawnić...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Chodzi Ci o to, czy mam pierwsze zdjęcie w ostrej wersji? Jeżeli tak to niestety, ale nie mam - odlatująca biedronka to był niezamierzony efekt mojej sesji zdjęciowej ;) Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Nie chce cię martwić, ale wyglądają na wściekłe azjatyckie, które lubią zimować stadami i niestety wypierają nasze rodzime biedroneczki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie nie wiem czemu dużo osób mówi, że one są "wściekłe", mnie jeszcze żadna biedronka nigdy nie ugryzła, a biorę je nawet na ręce....A że zimują stadami to zauważyłam.

   Usuń
 6. Pierwszy raz widzę taką biedronke, ostatnio to i zwykłych mało widać przez tą plagę azjatyckich czy jak one się nazywają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Większość tych azjatyckich jest dosyć podobna do naszych. Różnią się głównie ilością kropek na skrzydełkach. Tych czarnych jest dosyć mało, ale na szczęście jedna zgodziła się zostać moją modelką. Zresztą....ja tam lubię wszystkie biedronki, nasze krajowe i te zagraniczne też :)

   Usuń
  2. Widocznie nie taka plaga, skoro wiele z nas, w tym ja, pierwszy raz ogląda taką biedronę, a na żywo nie widziałam tak owej... .

   Usuń
  3. Poza okresem "zimowania" kiedy biedronki pchają się do mieszkań faktycznie trudno spotkać taką czarną biedronkę.

   Usuń
 7. Nie dość, ze ruchliwa to jeszcze oryginalna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niektórzy mówią, że to pierwsze zdjęcie wygląda jak potwór ;)

   Usuń
 8. Super ujęcie, szczególnie podoba mi się w porównaniu z ludzką biedronką. :) Pozostałe fotki też są świetne. Ja miałam kiedyś wyjątkową ćmę. Odnalazłam w necie jej nazwę, po czym zapomniałam, a ćmy te są rzadkie, więc czułam się zaszczycona, że chciała u mnie dokonać swojego żywota. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Takie wyjątkowi goście w naszych domach to świetna lekcja biologii :) Ja ogólnie jestem wielką fanką owadów wszelakich, motyli, żuków i innych, niekoniecznie tych uznawanych ogólnie za ładne ;) A że uwielbiam też zdjęcia makro to przygotujcie się, że robactwo będzie na blogu gościć częściej ;) Pozdrawiam!

   Usuń
 9. Ale świetne są te 2 pierwsze zdjęcia :D Idealne połączenie Ciebie i biedronki :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak tylko zobaczyłam na aparacie wyświetloną fotografię to mi się skojarzyło z tym zdjęciem ;)

   Usuń
 10. Piękna jest taka biedronka , jakoś nie rzuciła mi się taka nigdy w oczy . Super przedstawienie siebie :)
  A rozmazane zdjęcia jak najbardziej - są tajemnicze i dają przestrzeń wyobraźni :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że nie tylko ja lubię rozmazane zdjęcia :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...