Kartki

W grudniu miałam nieodparte wrażenie, że doby są jakieś krótsze i nie chodziło bynajmniej o to, że 22 mieliśmy najkrótszy dzień, a najdłuższą noc. Najdłuższe noce spędziłam robiąc przeróżne rzeczy, dekorowałam mieszkanie, pakowałam prezenty, robiłam kartki. Starałam się udokumentować fotograficznie moje grudniowe rękodzieła, ale światła dziennego było jak na lekarstwo. Znudzony ciemnością aparat raz po raz wyciągał lampę błyskową, która ja uparcie chowałam. W efekcie zdjęcia są jakie są, zdecydowałam się jednak na ich publikację, żeby dać Wam szansę do zainspirowania się na przyszły rok.

Dzisiaj zaległe kartki.

Na pierwszy rzut - kartka puzzle. Wystarczy kawałek grubszej kartki, cienkopis, kredki akwarelowe, nożyczki, tasiemka, odrobina wyobraźni i już mamy kartkę gotową :)
  

Na podstawie tej kartki i innych okołoświątecznych rzeczy tworzonych własnoręcznie przyznaję, że dziurkacz śnieżynka i stempel śnieżynka to doskonały zestaw minimum do nadawania pracom 
świątecznego klimatu.


Następny prosty do dostania dodatek to serwetki używane w kulinariach (jako podkładki pod ciasto albo na spodkach pod filiżankami z kawą). Do dostania w sklepach papierniczych.


Wieniec na tej kartce ułożony jest z pojedynczych "wydziurkowanych" liści ostrokrzewu. 


W poszukiwaniu kartkowych inspiracji warto też nawiedzić miejscową pasmanterię gdzie zdarza się dostać np. materiałowe choinki, gwiazdki, naszywki z aniołkami itp.


Ładnym elementem dla osób, które lubią kartki w "dawnych klimatach" są gotowe ilustracje przedstawiające Mikołaja, Dziadka Mroza, dzieci ubierające choinkę.


Bywa też tak, że po wielogodzinnych poszukiwaniach inspiracji, najbardziej trafiają w gust najprostsze pomysły, wycięty przy użyciu dziurkacza kawałek ozdobnego papieru, Wesołych Świąt i kokardka, dla urozmaicenia odrobina srebrnego brokatu i kartka gotowa.


Można nawet jeszcze prościej. Brystol, igła z nitką (a raczej z kordonkiem w tym przypadku) i kwintesencję kartki można własnoręcznie....wyhaftować :) A jak tam u Was ? Wysyłałyście kartki robione własnoręcznie ?


9 komentarzy:

 1. Bardzo ładne kartki, ta puzlowa bardzi fajna :) A ta doba grudniowa to chyba wszędzie była krótsza niż zwykle, też miałam takie wrażenie :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Puzzlowych w przyszłym roku planuję zrobić więcej :)

   Usuń
 2. Świetne. Wolę własnoręcznie robione, tylko zawsze jest ryzyko, że nie zdąży się wysłać. =)

  OdpowiedzUsuń
 3. Karteczki sliczne :) fajne pomysly :) Pozdrawiam Agnieszka

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...