DIY - wykorzystaj scrapki na Wielkanocne kartki!


Lubię zużywać wszystko do ostatniej kropli. Nie inaczej jest w przypadku scrapbookingowych papierów. Mam osobne pudełko do którego wrzucam wszystkie ścinki. Raz na czas tworzę z nich coś fajnego. Dzisiaj pokażę Wam jak wykorzystać je do zrobienia Wielkanocnych kartek.

Pomysł pierwszy

Z małych i trochę większych fragmentów wycinamy jajeczka. Z sizalu albo z piórek robimy gniazdka, przytwierdzamy je do kartki i "upychamy" w nich po 3 jajeczka. 


Pomysł drugi

Odrysowujemy szablon jajka na kartce. Przygotowujemy długie ścinki. Przyklejamy je tak, żeby wypełniły kontur jajka. Przykładamy szablon i jeszcze raz odrysowujemy. Wycinamy - teraz nasze pasiaste jajeczko jest gotowe do wykorzystania :) Można jej użyć do zrobienia takiej kartki jak prezentuje Pan Królik (tutaj prezentował inne kartki).


Szablony do pobrania 

 Wiem, wiem - ciężko jest narysować równy szablon jajka z ręki, dlatego nie mogłam zostawić Was bez pomocy. Łapcie cały zbiór szablonów jajek od 1cm liliputa do 10cm wielkoluda.

https://drive.google.com/drive/u/0/folders/0Bz4RVskr1sLFcnYwcUltSm5nQXc
Kliknij aby pobrać.

 Pomysł trzeci

Nadaje się do wykorzystania w każdej kartce i papierowej pracy. Z resztek tworzymy miniaturowy patchwork. Mój składa się z kwadratów o boku 3cm, ale równie dobrze możecie ułożyć go z trójkątów, wieloboków, prostokątów albo miksu tego wszystkiego. Całość przeszyłam zygzakiem na maszynie, żeby jeszcze bardziej upodobnić wzór do patchworku. Pomysł na kartkę jest inspiracją dla Was w marcowej card MAPCE.


http://art-piaskownica.blogspot.com/2016/03/cardmapka-marzec.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...