40 zdjęć czyli podsumowanie drugiego roku z lustrzanką


Trochę Was pomęczę. Chciałam wybrać 30 moich ulubionych zdjęć z drugiego roku fotografowania, ale po dłuuugim namyśle jednak opublikuję ich 40. Nie wiem czy ktoś dotrwa do końca, ale co tam. Nie chciałam omijać żadnego z nich, bo wszystkie są dla mnie takie naj. To jest "naj" bardzo subiektywne. Niektóre budzą miłe skojarzenia, w niektórych lubię grę kolorów, w niektórych tajemniczą nieostrość.


Nadal bardziej kręcą mnie zbliżenia niż szerokie kadry. Owady i kwiaty pozostały w centrum zainteresowania. Nieśmiało pojawia się odrobina architektury i zdjęcia z ulicznych wyścigów motocykli. Przełamałam się w tym roku do spróbowania portretów, ale efekty mnie nie satysfakcjonują, może pojawią się w zestawieniu za rok. Fotografia uliczna i reportaż na razie mnie przerasta.

Tak jak zapowiadałam w podsumowaniu pierwszego roku z lustrzanką poeksperymentowałam przez ten rok z blendami. Fotografując w mieszkaniu bardzo chętnie po nie sięgam. Przeczytałam książki Davida duChemina ("W kadrze" i "Język fotografii"), są fantastyczne. Wzięłam udział w wiosennym wyzwaniu fotograficznym na blogu Jest Rudo - dwa z moich zdjęć zostały wyróżnione w podsumowaniu (uskrzydliło mnie to lepiej niż znany napój energetyczny).  Dołączyłam do Fotograficznej Grupy Wsparcia na Facebook'u. Rozpoczęłam na blogu "Foto zagadki" z abstrakcyjnymi zdjęciami makro. Sprawiłam sobie teleobiektyw, a na biurku leżą jeszcze ciepłe pierścienie pośrednie i szare filtry. Obok nich 4 nowe książki i (już) w połowie przeczytane czasopisma Plener i Portret (wyd. Fotografia Masterclass). Wczoraj Ruda ogłosiła wyzwanie jesienne, na które już ostrzę zęby. W głowie i na kartce spisuję pomysły na mój pierwszy większy fotograficzny projekt. Mam nadzieję skończyć go przed zimą. No to pstryk!


9 komentarzy:

 1. Ty podsumowujesz kolejny rok ze swoją, a ja podjęłam decyzję o sprzedaży mojej ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to mówią coś się kończy, coś się zaczyna. Może komuś innemu sprawi więcej frajdy niż Tobie.

   Usuń
 2. Ładny dorobek, niektóre bardzo dobre :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za komentarz. Z ciekawości zapytam, które najbardziej wpadły Ci w oko?

   Usuń
 3. Biedronko! Część z tych zdjęć bardzo dobrze kojarzę, bo brałaś udział w wyzwaniach. To makro nosa jest przesłodkie. Przyjrzałam się też podsumowaniu z zeszłego roku i od razu widać, o ile bardziej świadomie dobierasz kadr, lepiej "czujesz" poszczególne elementy na zdjęciach i potrafisz eliminować to, co zbędne i uwydatnić walory. Rozwijasz się, a ja jestem dumna! Cieszę się, że mogłam być częścią Twojego rozwoju! dziękuję za e-mail, łap aparat i cykaj jesienne fotki!

  :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczności! Same śliczności!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. No piękne te Twoje zdjęcia. Cieszę się, że dodałaś komentarz pod moim podsumowaniem jesiennym. Dzięki temu poznałam Twojego bloga i będę obserwować z miłą chęcią kolejne wpisy.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...