DIY - Mini album od podstaw.

Mini-album to świetny pomysł na udokumentowanie krótkiego wypadu albo ważnego wydarzenia. Można też wykorzystać go jako okolicznościową kartkę. W tym kursie nauczysz się jak wykonać go od podstaw. To prostsze niż myślisz!


Co potrzebujesz?
- kartki z bloku technicznego (z nich powstaną strony i baza okładki)
- papiery do ozdobienia okładki (niekoniecznie - można użyć innej techniki)
- trymer z nożami do bigowania i cięcia (niekoniecznie)
- gumkę (najlepiej bez metalowego zacisku)
- maszynę do szycia (niekoniecznie) 
- linijkę
- nożyczki
- 2 guziki
- igłę i nitkę
- ołówek

1
Zaczynamy od przygotowania kart i bazy okładki. Mój mini-album jest kwadratowy. Jego długość równa jest wysokości kartki (13cm+13cm+reszta na "skrzydełko"). Wysokość przycięłam na 13cm. Karty zrobiłam niższe o 2mm (dzięki temu ładnie chowają się za okładką) i węższe o 2mm (to będzie zależne od ilości kart w albumie). Chodzi o to, żeby całość ładnie się zamykała, zostawcie trochę więcej "luzu" jeżeli chcecie wkleić do środka zdjęcia.

2
Do bigowania wykorzystuję trymer, ale równie dobrze możecie wykorzystać linijkę wzdłuż której przeciągnijcie drugą linijką (dzięki temu uzyskacie równą linię zgięcia).

3
Wszystko równo układamy, łączymy roboczo spinaczami (najlepiej tymi w formie klipsów) i przeszywamy na maszynie lub ręcznie. Pamiętajcie, żeby nie szyć zbyt gęsto i niezbyt grubą igłą - inaczej zrobicie linie perforacji i uzyskacie album z którego łatwo będzie wyrywać kartki. Wkłucie co 1cm będzie okey.


4
Przygotowujemy okładkę, ale tylko jej najniższą warstwę -  chodzi o to, żeby mieć do czego przyszyć guziki. Dzięki temu nie będzie wkłuć po wewnętrznej stronie albumu. Taki patent! Dalszą część ozdabiania możemy zostawić na później.

5
Przyszywamy guziki na tej samej linii w poziomie. Planując rozmieszczenie guzików pamiętajcie, że skrzydełko przysłoni część okładki. Przyszywamy luźno, pamiętając, że o guziki będzie zahaczona gumka (musi się zmieścić!)
6
Przyklejamy ozdobne części do frontu. Gumkę można związać w środku albo po prostu zahaczyć pomiędzy guzikami. Na guziku dwustronną taśmą przymocowałam okazjonalne kółko. Teraz możesz oddać się przyjemności wypełniania środka. Twój mini-album jest gotowy!


Jeszcze w tym tygodniu do wszystkich subskrybentów newslettera poleci paczka kółek z różnymi tekstami i grafikami. W pakiecie startowym czeka na Ciebie też 10 ładnych fontów z polskimi znakami.

Zapisz się na newsletter!
To prawie tak jakbyśmy umówili się na pogaduchy przy herbacie.


3 komentarze:

  1. Akurat szukam inspiracji do zrobienia sama mini albumu. Dzięki za tutorial. Może skorzystam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pokaż, pokaż jak skorzystasz (a jak nie to też!) :)

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...